Zarząd

Janusz Jankowski

Janusz Jankowski

Prezes Zarządu

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Tonal Sp z o.o. założyłem w 1992 r na podwalinach mojej pierwszej firmy mieszczącej się w niewielkim garażu w Katowicach, zajmującej się metaloplastyką i ślusarstwem.

Tonal początkowo miał profil ogólnobudowlany. W krótkim czasie wyspecjalizowaliśmy się w mechanicznych systemach zabezpieczeń bankowych, co przyniosło nam długotrwałą i ścisłą współpracę z PKO BP, a co za tym szło, duży i systematyczny rozwój firmy. Kolejną ścieżką rozwoju przedsiębiorstwa była stolarka okienna. Początkowo PCV, a z czasem również aluminiowa oraz stalowa. Dalszym krokiem naprzód było zdobycie wiedzy i praktyki na aluminiowych systemach fasad. Moim priorytetem zawodowym nadal pozostaje praca nad rozpoznawalnością naszego znaku firmowego poprzez dokładnie i rzetelnie wykonywaną pracę.

Prywatnie lubię spędzać aktywnie czas na kortach tenisowych, doskonaląc technikę tej pięknej gry oraz odpoczywać w otoczeniu lasów i jezior Warmii.

Elżbieta Błaszczyk

Elżbieta Błaszczyk

Dyrektor Zarządzający

Tytuł magistra inżyniera uzyskałam na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach.

Pracę w firmie TONAL rozpoczęłam jako Specjalista ds. przygotowania produkcji, następnie objęłam funkcję Kierownika.
Obecne stanowisko pełnię od 2015 r. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam poprzez uczestnictwo w realizowanych projektach przez firmę TONAL.

Hobbistycznie interesuję się architekturą wnętrz a swój wolny czas poświęcam turystyce i sportom wodnymi.

Patrycja Jankowska

Patrycja Jankowska

Przedstawiciel ds. kluczowych klientów

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdobyłam tytuł magistra na kierunku zarządzanie w sporcie. Dodatkowo ukończyłem licencjat w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (oddział w Chorzowie) na kierunki ekonomii menadżerskiej oraz na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku zarządzania sportem.

W Przedsiębiorstwie TONAL pracuję od maja 2013 roku. Odpowiadam za kontakty z klientami oraz nadzoruję wysłane przez nas oferty.

Doświadczenie zdobyłam m.in. w korporacji RED BULL w dziale field marketingu.

W wolnych chwilach szyję przytulanki, jeżdżę na rolkach i snowboardzie.